inspiracje_heksa

The Portland Model – czyli wykorzystanie modelu grup konsultacyjnych jako wsparcia doskonalenia zawodowego pracowników pomocowych

W poniższym artykule chciałabym przedstawić ideę grup konsultacyjnych ACT. Na przykładzie historii powstania modelu portlandzkiego (The Portland Model) zaprezentuję cele i zasady funkcjonowania grupy.
W dalszej części artykułu przedstawię szczegóły nowego projektu Joanny Gawrońskiej stworzenia ACTywnego treningu portlandzkiego, który ma stanowić innowacyjną ofertę doskonalenia zawodowego i wsparcia pracowników pomocowych.

The Portland Model – czyli wykorzystanie modelu grup konsultacyjnych jako wsparcia doskonalenia zawodowego pracowników pomocowych Read More »

dotykanie twarzy

Jak przestać dotykać twarzy? Zmniejsz ryzyko nawet o 95%!

Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polce, jak i na całym świecie niesie ze sobą ogrom lęku, który związany jest z możliwością zarażenia się nim. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Drobne kropelki, które rozpryskują się od osoby zakażonej podczas kaszlu, kichania, a nawet mówienia. Te drobinki mogą spaść bezpośrednio na Ciebie lub na powierzchnie różnych przedmiotów. Do

Jak przestać dotykać twarzy? Zmniejsz ryzyko nawet o 95%! Read More »

Życie bez nałogu

Tworzenie wartościowego życia, czyli recenzja książki: „Życie bez nałogu. Uwolnij się od uzależnienia, wykorzystując techniki ACT.”

Będąc osobą uzależnioną mierzymy się z wieloma trudnościami: z problemami w pracy, ze społecznością (która w większości uważa nas za osoby gorsze), z problemami związanymi z naszą rodziną, znajomymi (ale czy oni są naszymi znajomymi czy tylko kumplami do alkoholu lub dragów?), z wszystkimi sytuacjami, kiedy nie było kontroli swoich działań, z naszą historią upadania,

Tworzenie wartościowego życia, czyli recenzja książki: „Życie bez nałogu. Uwolnij się od uzależnienia, wykorzystując techniki ACT.” Read More »

depresja nastolatków

Czy moje dziecko ma depresję?

Obserwując zachowanie nastolatków można zadać sobie pytanie czy rozwija się prawidłowo? Czy jego zachowanie jest ekspresją jego burzliwego wieku czy zaczyna się z nim dziać coś poważnego? A jeśli dzieje się coś poważnego, to co właściwie mu jest? Jak rozpoznać depresję? W tym artykule znajdziecie niektóre odpowiedzi na te pytania. Przyjrzymy się dwóm historiom, rozwojowi nastolatków i oraz objawom depresji.

Czy moje dziecko ma depresję? Read More »

Obierająca-kartofle-Marta-Szymielewicz-

To samo co wczoraj. Jak sprawić, by Twój dzień stał się bardziej wartościowy?

Większość działań była dość przyziemna. Czy wkradnie się do mojego życia rutyna? Dla mnie rutyna, to zadania w ciągu dnia, które muszę wykonać. Są sztywno zaplanowane i następują po sobie w ściśle określonej kolejności. Mój plan miał pewne symptomy rutyny. Chciałam do tego podejść bardziej elastycznie.

To samo co wczoraj. Jak sprawić, by Twój dzień stał się bardziej wartościowy? Read More »

coaching

Coaching i jego początki

W ostatnich latach coaching zyskał dużą popularność. Jaka jest jego geneza? Ten artykuł spróbuje odpowiedzieć na to pytanie. Na jego rozwój miały wpływ wiele dziedzin, między innymi: sport, psychologia, zarządzanie i doradztwo. Jak widzimy coaching ma interdyscyplinarny charakter. Ustalenie jednoznacznej definicji i jego przynależności jest bardzo skomplikowane. Możemy mówić tutaj o interferencji idei, czyli przenikaniu się różnych teorii i założeń.

Coaching i jego początki Read More »