coaching

Coaching. Co to takiego?

Coaching jest partnerską relacją coacha z klientem (coachee) w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie. Inspiruje do maksymalizacji osobistego potencjału w życiu prywatnym i zawodowym poprzez analizę obecnej sytuacji, umiejętności i osiągnięć. Polega ona na stawianiu sobie celów oraz działań, które spowodują ich realizację.

Taka jest definicja, ale co to właściwie znaczy?

Tak po ludzku, coaching to spotkanie dwóch osób. Jeden jest coachem, drugi człowiekiem stojącym przed jakimś wyzwaniem, chcącym osiągnąć cel, nauczyć się nowej umiejętności, pokonać bariery czy podjąć decyzję. W ciągu procesu (tak, znowu trudne słowo – kilku spotkań nazywanych sesjami ) klient rozwiązuje to z czym przyszedł, albo i nie. Też tak się zdarza i nie ma w tym nic złego. Niekiedy rozmawiając na pewien temat, można zmienić zdanie, można chcieć czegoś innego albo nie być gotowym na rozwiązania. To co zyskujesz to większą samoświadomość i naukę patrzenia na rzeczywistość z różnych perspektyw. Tych sesji może odbyć się jedna, dwie albo piętnaście. I to zależy zawsze od Ciebie! 

Joanna Gawrońska coaching

Coaching to zmiana!

Zmiana to fakt, że ktoś lub coś staje się inne. Aby jej dokonać trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu. Nie ma innego sposobu. Coaching taki jest. Już zgłaszając się na proces jesteś poza nią, a w trakcie procesu jeszcze poszerzasz tą strefę.  Może być to dla Ciebie niewygodne, bo przecież jest Ci tam tak bezpiecznie. Wszystko jest takie znane, masz swoje przyzwyczajenia i rytuały. I choć nie wszystkie są dla Ciebie tak wygodne i przyjemne, to po co je zmieniać? Jak coś zmienię, to może będzie jeszcze gorzej? Przyzwyczaiłem_am się już do tego co mam, tak mi dobrze. Co mnie czeka jak coś zmienię? Takie pytania podsuwa umysł.
A przecież jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana.

Jak działa coaching?

Coach poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych narzędzi i zadań rozwojowych towarzyszy klientowi w zmianie, w stawianiu  wartościowych celów, znajdowanie wewnętrznych zasobów, które pozwolą na wdrażanie ich w życie.
Znajomość swoich wartości i stawianie sobie konkretnych celów opartych o nie, motywuje Cię do działania i dzięki temu osiągasz lepsze rezultaty. Jak powiedział Earl Nightngale: Ludzie z celami odnoszą sukcesy ponieważ wiedzą dokąd zmierzają. To jest aż tak proste. A Ty wiesz dokąd zmierzasz? Który kierunek pokazuje Ci Twój kompas? Masz zaplanowaną podróż?

droga

Sesje coachingowe pozwolą Ci zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na swoją drogę z góry. Zobaczyć co jest w Twoim plecaku. Czy wszystkie rzeczy są potrzebne? Jakie będą dla Ciebie użyteczne w  podróży? Wytyczyć swoją drogę. Zobaczyć jakie przeszkody mogą znaleźć się na szlaku. Zaopiekować się swoim lękiem, niepokojem przed nieznanym. Zaplanować działania i wyruszyć dalej w podróż.
W bezpiecznej przestrzeni wysłucham Cię. Zadam pytania, które poszerzą Twoją perspektywę na otaczające Cię świat, związek, problem. Odpowiednie narzędzia poszerzą Twoją świadomość, co przyczyni się do zmiany przekonań, zachowań, wdrożenia nowych nawyków. 

W jakich zmianach mogę Cię wspierać?

LIFE COACHING

Life coaching jest skierowany dla osób, które chcą zmiany w swoim życiu osobistym. Wspieram między innymi w:

 • dystansie do siebie i świata
 • perfekcjonizmie w życiu osobistym
 • utuleniu krytyka wewnętrznego
 • życiu zgodnie z wartościami
 • byciu bardziej asertywnym człowiekiem, stawianiu granic
 • byciu bardziej odważnym każdego dnia
 • w niekontrolowaniu wszystkiego non stop
 • zmianie u budowaniu nawyków osobistych

BIZNES COACHING

Biznes coaching jest skierowany dla osób, które chcą rozwijać się w życiu zawodowym, tj. menedżerów_ki, freelanserów_ki, właścicielów_ki mikro i małych biznesów. Wspieram między innym w:
 • dystansie do trudności i barier w świecie biznesu
 • perfekcjonizmie w życiu zawodowym
 • kreatywnym przyjmowaniu porażek 
 • biznesie opartym o wartości
 • tworzeniu elastycznego  biznesu
 • podejmowaniu odważnych decyzji biznesowych
 • umiejętnym odpuszczaniu, delegowaniu zadań
 • zmieni i budowaniu nawyków zawodowych
 • wypaleniu zawodowym

Jak pracuję?

ACC COACHING

Coaching akceptacji i zaangażowania to forma coachingu opierająca się na zasadach terapii ACT. Jest bardziej podobna do klasycznego coachingu. Dowiedz się więcej o ACT pod likiem tutaj.

Clean coaching

To forma coachingu, która polega na pracy z metaforą przy użyciu techniki Clean Language, która pozwala odkrywać wewnętrzny świat klienta bez narzucania mu własnych pojęć, perspektyw czy wartości. Tzw. „czysty język” to technika zadawania pytań, które nie zawierają żadnych dodatkowych treści ze strony osoby pytającej. Clean Language używany jest do prowadzenie dialogu z metaforą, ponieważ charakter Clean Questions nie narusza wewnętrznego świata reprezentacji klienta. Sposób formułowania pytań jest specyficzny: ma własną składnię, sposób wypowiadania się, jest bardzo odmienny od pytań stawianych w standardowym coachingu. 
 

Jak wygląda proces?

1

pierwsze spotkanie

To tutaj zaczyna się nasza wspólna droga. To właśnie na tym spotkaniu poznamy się bliżej i ustalimy zasady współpracy. Masz czas na zastanowienie się czy ta forma pracy jest dla Ciebie.

2

decyzja

Jeśli podjąłeś decyzję, daj znać. Ustalimy termin, który będzie nam pasował i będziemy mogli zacząć współpracę. W drogę!

3

proces trwa

To tutaj będziemy spotykali się na pojedyncze sesje. Czas trwania to 45 minut lub 90 minut. To Ty decydujesz ile ich potrzebujesz i w jakiej formie mają się odbywać. Pamiętaj, że największą pracę wykonujesz pomiędzy sesjami. To tam masz czas na wdrażanie swoich pomysłów, praktykowanie umiejętności.

4

podsumowanie procesu

Na ostatniej sesji podsumujemy, jak coaching wpłynął na twoje życie, czym zaowocowała nasza praca. Upewnię się, że jesteś wyposażony w narzędzia do osiągania swoich marzeń.

Pracuję stacjonarnie w Poznaniu i online. Zobacz jak przygotować się do sesji online. Swoją pracę poddaję superwizji.

Umów się na sesje

Loading...