coaching akceptacji i zaangazowania

Coaching akceptacji i zaangażowania ACC,
czyli ACT w kontekście rozwojowym

Coaching akceptacji i zaangażowania (Acceptance and commitment coaching) to nurt coachingowy, bazujący na randomizowanych badaniach naukowych. Na początku była terapia akceptacji i zaangażowania ACT i badania w różnych obszarach naszego życia. Tak doszło do badań w sferze zawodowej między innymi nad wypaleniem zawodowym, efektywności w pracy, stresem itd. i tak powstał coaching akceptacji i zaangażowania.

Szkolenie zdobyło akredytację ICF i uzyskało 48 punktów CCE!

w tym 40 punktów CC oraz 8 punktów RD!

Szkolenie obejmuje 60 godzin zegarowych podzielonych na:

  • spotkania główne merytoryczne
  • treningi portlandzkie
  • e-learningi
  • zadania dodatkowe
  • superwizję.

Będzie odbywać się od 24 kwietnia 2021, a kończy 10 września. Szczegóły niżej.

Jak wygląda proces szkoleniowy?

Proces szkoleniowy jest tak zaplanowany:

  • aby zrozumieć podstawy ACC
  • doświadczyć tego podejścia na sobie
  • nauczyć się wykorzystywać go w swojej praktyce.

Model ACC skonstruowany jest wokół heksafleksu, w którego skład wchodzą: akceptacja, defuzja, kontakt z chwilą obecną, ja jako kontekst, wartości i zaangażowane działanie, a to wszystko wkładamy w kontekst. Każdy z tych procesów zostanie szczegółowo omówiony i przećwiczony, tak by jak najlepiej wzmacniać swojego klienta w osiąganiu celów.
Całość będzie zintegrowana z modelem GROW i DILTS.

Kto będzie Ciebie uczył?

Joanna Gawrońska

Trener

Joanna Gawrońska 

Pracuję jako terapeuta w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT oraz coach Acceptance and Commitment Coaching ACC. Zdobyłam akredytację ICF na poziomie ACC. Pracują również w charakterze wykładowcy na poznańskim Uniwersytecie SWPS. Należę do zarządu stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science Polska, gdzie aktywnie promuję wiedzę na temat nauk kontekstualnych. Jako trener prowadzę warsztaty zarówno z terapii ACT, coachingu ACC jak i szkolenia dla biznesu (umiejętności miękkie, menedżerskie, z efektywności) Organizuję warsztaty z rozwoju osobistego bazujące na terapii ACT, głownie z poczucia własnej wartości, samoakceptacji czy zmiany nawyku.

Hubert Czupała

Superwizor

Hubert Czupała

Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji oraz Szkoły Psychoterapii CBT EDU w Warszawie. Jestem przewodniczącym Association for Contextual Behavioral Science Polska, wykładowcą akademickim i psychoterapeutą. W pracy klinicznej i naukowej specjalizuję się w nowych formach terapii opartych na dowodach naukowych. Kieruje pracą zespołu Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu. Prowadzę szkolenia zawodowe dla specjalistów oraz realizuje ogólnopolskie i międzynarodowe projekty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego.

cZY SZKOLENIE JEST DLA cIEBIE?

Jeśli jesteś:

  • Coachem
  • Terapeutą
  • Psychologiem
  • Konsultantem
  • Specjalistom w zakresie rozwoju zawodowego
  • Dyrektorem
  • Kierownikiem 
  • Wszystkich, którzy chcą rozwijać kompetencje profesjonalnego coacha według standardów i Kodeksu Etycznego ICF
  • sympatyków ACTu, chcących poznać to podejście bliżej
  • wszystkich tych, którzy chcieliby wykorzystywać ACT w swojej pracy zawodowej

Praktyka, praktyka, praktyka

Szkolenie jest tak skonstruowane, abyś mógł jak najwięcej ćwiczyć ACC. Widza i narzędzia to jedno, ale poczucie ACC i nabycie postawy to drugie. Aby wzmacniać klienta w jego zmianie, potrzebujesz wzmocnić siebie w elastyczności psychologicznej. Pomiędzy modułami dostaniesz rzetelną wiedzą (podstawy filozoficzne, etyka pracy, RFT, wiedza o heksafleksie, kontekście), którą przekujemy w praktykę. Zorganizowałam bezpieczną przestrzeń „laboratorium ciekawości”, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się sobie przez pryzmat ACC oraz przećwiczyć narzędzia, metody, metafory oraz sytuacje trudne, które spotkają Cię z klientem. 

Treningi portlandzki pozwolą utrwalić nabyte kompetencje, a superwizja wzmocni poprawne zachowania, pomoże z trudnościami i wskaże obszary do rozwoju.

egzamin

Tak, aby dostać dyplom na koniec potrzebujesz zdać egzamin. Na czym on będzie polegał? Na nagraniu 30 minutowej sesji z klientem spełniającej kryteria ACC, wypełnić do tego formularz, gdzie wykażesz swoje mocne i słabe strony oraz oddać konceptualizację tego klienta. Proste? Po szkoleniu na pewno!

online

Szkolenie w całości odbywa się online przez platformę ZOOM. Możesz wygodnie połączyć się z domu, zaparzyć ulubioną herbatę i cieszyć się możliwością nauki na odległość. Jeśli ominie Cię jakieś spotkanie, możesz bezpłatnie nadrobić to podczas następnej edycji.

Program szkolenia

24.04.2021 Moduł 1 Wprowadzenie. Założenia Acceptance and commitment coaching.
8.05.2021   Moduł 2 Odkrywanie wartości i budowanie konceptualizacji na proces
15.05.2021 Moduł 3 Budowanie świadomości klienta i relacja coachingowa
29.05.2021 Moduł 4 Miejsce akceptacji i defuzji w procesie
12.06.2021 Moduł 5 Jak być tu i teraz i być kontekstem JA
19.06.2021 Moduł 6 – trening portlandzki
3.07.2021   Moduł 7 – trening portlandzki
9.07.2021   Superwizja
24.07.2021 Egzamin
10.09.2021 Superwizja

Każde spotkanie trwa 5 godzin, również egzamin, bo tam też będzie możliwość nauczenia się wielu rzeczy.
Superwizja trwa 3,5 godziny jedna.

ile kosztuje?

Cena za cały kurs wraz z superwizją to tylko 3000 zł. Możliwość zapłaty w ratach – daj znać, na pewno się dogadamy. Istnieje również możliwość wystawienia faktury – przy zapisie zostaw dane. Po ukończonym szkoleniu wystawiam certyfikat udziału wraz z odbytymi godzinami i punktami CCE ICF.