coaching akceptacji i zaangazowania

Coaching akceptacji i zaangażowania ACC,
czyli ACT w kontekście rozwojowym
edycja 2

Coaching akceptacji i zaangażowania (Acceptance and commitment coaching) to nurt coachingowy, bazujący na podwalinach wiedzy naukowej terapii akceptacji i zaangażowania, która ma obecnie duże zaplecze naukowe i wiele randomizowanych badaniach. Na początku była terapia akceptacji i zaangażowania ACT i badania w różnych obszarach naszego życia. Tak doszło do badań w sferze zawodowej między innymi nad wypaleniem zawodowym, efektywności w pracy, stresem itd. i tak powstał coaching akceptacji i zaangażowania. Więcej o samym ACTie przeczytacie tutaj.
Jest to podejście oparty na radykalnym behawioryzmie oraz terapii egzystencjalnej. Jest szczególnie pomocny, kiedy klient utknął w swoim życiu. To podejście pomaga klientowi poszerzyć perspektywę i ruszyć w kierunku swoich wartości.

Szkolenie zdobyło akredytację ICF i uzyskało
48 punktów CCE!

w tym 40 punktów CC oraz 8 punktów RD!

Szkolenie obejmuje 60 godzin podzielonych na:

  • 5 głównych merytorycznych spotkań
  • 2 treningi portlandzkie
  • e-learningi z teoretyczną wiedzą 
  • zadania dodatkowe pomiędzy spotkaniami
  • 2 superwizje z Hubertem Czupałą.

Będzie odbywać się od 11 grudnia 2021, a kończy 10 kwietnia 2022. Szczegóły niżej.

Korzyści

  • masz do dyspozycji nagrania wideo z wiedzą teoretyczną
  • 5 praktycznych modułów pogłębiających Twoje umiejętności z zakresu heksafleksu (czyli 6 podstawowych procesów ACTowych składających się na elastyczność), roli coach/terapeuty w procesie, kontraktowania, relacji coachingowej/terapeutycznej
  • 2 spotkania skupione tylko na treningu umiejętności ACTowych
  • mała grupa warsztatowa maksymalnie 12osobowa
  • superwizja z byłym przewodniczącym Stowarzyszenia ACBS Polska (ACTowe stowarzyszenie)
  • konsultacja do wykorzystania w trakcie nauki
  • karty pracy do wykorzystania od razu z klientem
  • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, na której pogłębiamy wiedzę dzieląc się informacjami, odpowiadając na pytania, będąc razem
  • egzamin potwierdzający Twoją wiedzę i umiejętności i do tego certyfikat
  • 48 punktów CCE – szkolenie dostało akredytację ICF i dzięki niemu masz możliwość zdobycia punktów doszkalających jako coach

Jak wygląda proces szkoleniowy?

Proces szkoleniowy jest tak zaplanowany:

  • aby zrozumieć podstawy ACT/ACC (terapia/coaching ACT)
  • doświadczyć tego podejścia na sobie
  • nauczyć się wykorzystywać go w swojej praktyce.

Model ACT/ACC skonstruowany jest wokół heksafleksu, w którego skład wchodzą: akceptacja, defuzja, kontakt z chwilą obecną, ja jako kontekst, wartości i zaangażowane działanie, a to wszystko wkładamy w kontekst. Każdy z tych procesów zostanie szczegółowo omówiony i przećwiczony, tak by jak najlepiej wzmacniać swojego klienta w osiąganiu celów. Dodatkowo omówimy jak kształtować relację z klientem, jak modelować zachowania, jak kontraktować się w ACT, jak pomóc klientowi skutecznie analizować swoje zachowanie pod kontem jego funkcji. 

KTO BĘDZIE CIEBIE UCZYŁ?​

Pracuję jako terapeuta w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, terapeuta uzależnień oraz coach ACC. Zdobyłam akredytację ICF na poziomie ACC. Pracują również w charakterze wykładowcy na poznańskim Uniwersytecie SWPS, gdzie wykładam ACT. 

Należę do zarządu stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science Polska, gdzie aktywnie promuję wiedzę na temat nauk kontekstualnych.

Jako trener prowadzę warsztaty zarówno z terapii ACT, coachingu ACC jak i szkolenia dla biznesu (umiejętności miękkie, menedżerskie, z efektywności) Organizuję warsztaty z rozwoju osobistego bazujące na terapii ACT, głownie z samoakceptacji i dystansu do siebie.

Hubert Czupała

superwizor

Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji oraz Szkoły Psychoterapii CBT EDU w Warszawie. 

Jestem przewodniczącym Association for Contextual Behavioral Science Polska, wykładowcą akademickim i psychoterapeutą. W pracy klinicznej i naukowej specjalizuję się w nowych formach terapii opartych na dowodach naukowych. 

Kieruje pracą zespołu Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu. Prowadzę szkolenia zawodowe dla specjalistów oraz realizuje ogólnopolskie i międzynarodowe projekty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego.

Kto skorzysta na szkoleniu?

Jeśli jesteś:

  • Coachem
  • Terapeutą
  • Psychologiem
  • Trenerem
  • Konsultantem
  • Specjalistom w zakresie rozwoju zawodowego
  • Dyrektorem
  • Kierownikiem 
  • Wszystkich, którzy chcą rozwijać kompetencje profesjonalnego coacha według standardów i Kodeksu Etycznego ICF
  • sympatyków ACTu, chcących poznać to podejście bliżej
  • wszystkich tych, którzy chcieliby wykorzystywać ACT w swojej pracy zawodowej

PRAKTYKA, PRAKTYKA, PRAKTYKA​

Szkolenie jest tak skonstruowane, abyś mógł jak najwięcej ćwiczyć ACT/ACC. Widza i narzędzia to jedno, ale poczucie ACT/ACC i nabycie postawy ACTowej to drugie. Aby wzmacniać klienta w jego zmianie, potrzebujesz wzmocnić siebie w elastyczności psychologicznej. Jest to podejście behawioralne, dlatego coach/terapeuta modeluje swoja postawą zachowania w kliencie. Elastyczność praktyka jest bardzo istotna. Pomiędzy modułami dostaniesz rzetelną wiedzą (podstawy filozoficzne, etyka pracy, RFT, wiedza o heksafleksie, kontekście itd), którą przekujemy w praktykę. Zorganizowałam bezpieczną przestrzeń „laboratorium ciekawości”, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się sobie przez pryzmat ACT/ACC oraz przećwiczyć narzędzia, metody, metafory oraz sytuacje trudne, które spotkają Cię z klientem. 

Treningi portlandzki pozwolą utrwalić nabyte kompetencje. Tylko trenując nasze umiejętności jesteśmy w stanie rozwijać swoje kompetencje. Superwizja wzmocni poprawne zachowania, pomoże z trudnościami i wskaże obszary do rozwoju. 

EGZAMIN​

Tak, aby dostać dyplom na koniec potrzebujesz zdać egzamin. Na czym on będzie polegał? Na nagraniu 30 minutowej sesji z klientem spełniającej kryteria ACT/ACC, wypełnić do tego formularz, gdzie wykażesz mocne i słabe strony tej sesji oraz oddać konceptualizację tego klienta. Proste? Po szkoleniu na pewno! 

ONLINE

Szkolenie w całości odbywa się online przez platformę ZOOM. Możesz wygodnie połączyć się z domu, zaparzyć ulubioną herbatę i cieszyć się możliwością nauki na odległość. Jeśli ominie Cię jakieś spotkanie, możesz bezpłatnie nadrobić to podczas następnej edycji.

Program szkolenia

11.12.2021 Moduł 1 Wprowadzenie. Założenia Acceptance and commitment coaching.
12.12.2021 Moduł 2 Odkrywanie wartości i budowanie konceptualizacji na proces
22.01.2022 Moduł 3 Budowanie świadomości klienta i relacja coachingowa
23.01.2022 Moduł 4 Miejsce akceptacji i defuzji w procesie
19.02.2022 Moduł 5 Jak być tu i teraz i być kontekstem JA
20.02.2022 Moduł 6 – trening portlandzki
11.03.2022 (17:00-20:30)  Superwizja
13.03.2022 Moduł 7 – trening portlandzki
8.04.2022 (9:00-12:30) Superwizja
10.04.2022 Egzamin

Każde spotkanie odbywa się w godzinach 9:00 – 14:00. Na egzaminie będziemy sprawdzali nasze kompetencje zauważania ACTowych procesów. 

ile kosztuje?

Cena za cały kurs wraz z superwizją to 3500 zł. Możliwość zapłaty w ratach – daj znać, na pewno się dogadamy. Istnieje również możliwość wystawienia faktury – przy zapisie zostaw dane. Po ukończonym szkoleniu wystawiam certyfikat udziału wraz z odbytymi godzinami i punktami CCE ICF.

Trwa promocja -10%!

Mam dla Ciebie jeszcze jedną niespodziankę! Dla osób zapisanych na newsletter’a! obowiązują jeszcze dwie promocje. 

1. Przyprowadź kolegę/ koleżankę i dostańcie dodatkowe 150zł zniżki!

2. Zaangażuj się w promowanie postów na fb, Instagramie czy LinkedIn, tj. udostępnienia, komentarze, polecajki i zyskaj 50 zł! 

inni o tym szkoleniu

„Bardzo polecam szkolenie każdemu, kto chciałby lepiej wspierać swoich Klientów. Z Asią od A do Z przejdziesz przez każdy z 6 procesów ACT zarówno pod względem wiedzy, jak również praktyki. Superwizja i egzamin także pozwolą kompleksowo spojrzeć na swoje kompetencje.” 

Marek Krzyżanowski

„Warsztaty prowadzone przez Joannę Gawrońską z coachingu akceptacji i zaangażowania były dla mnie nie tylko okazją do zdobycia ACT-owych umiejętności coachingowych. Dzięki doświadczeniowemu charakterowi tych zajęć lepiej poznałem siebie i udało mi się uporządkować niektóre rzeczy wewnątrz mnie.” 

Tomasz Wojczak

patronaci

Joanna Gawrońska logo
ACBS POLSKA
GWP
otpb

FAQ

Ile uczestników bierze udział w kursie?
maksymalnie 12 osób

Czy wiedza o ACT jest wymagana?
Nie. Wszystkiego nauczysz się na kursie. Zachęcam jednak do zgłębiania podejścia. Spis książek dostępny tutaj.

Jak muszę się przygotować do szkolenia?
Nie musisz nic robić, po prostu pojaw się na pierwszych zajęciach.

Nie znam coachingu. czy mogę przyjść na szkolenie?
Tak. Szkolenie jest dla wszystkich chcących zgłębić to podejście. Każdy jest w stanie przygotować się do egzaminu.

W razie pytań z kim mogę się kontaktować?
Możesz kontaktować się z Joanną Gawrońska. Namiary na dole strony.

Jest już listopad. czy mogę mieć jakąś promocję?
Jasne! Napisz maila lub zadzwoń.

Czy można mieć fakturę za szkolenie?
Tak, napisz maila z danymi do faktury.